ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Реалізація студентоцентрованого підходу ОП 207 ''Водні біоресурси та аквакультура'' ХДАЕУ

В ХДАЕУ на факультеті Рибного господарства та природокористування впродовж тижня успішно відбулась реалізація одного з важливих аспектів освітнього процесу для здобувачів вищої освіти ОП 207 ''Водні біоресурси та аквакультура'' ХДАЕУ галузь знань 20 Аграрні науки та продовольство.

Детальніше...

Україна на шляху до IPARD: ключові кроки у підготовці до євроінтеграції сільськогосподарського сектора

26 квітня 2024 року завідувач кафедри землеробства професор Олександр Аверчев взяв участь у розширеному засіданні робочої групи з підготовки Дорожньої карти приєднання України до IPARD через платформу ZOOM.

Детальніше...

П’ятий день конкурсу англійської мови ENGLISH LANGUAGE QUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

26 квітня добіг кінця конкурс ENGLISH LANGUAGE QUEST, організований викладачами іноземних мов кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Детальніше...

Вітаємо переможців конкурсу «Мій чарівний ЗооСвіт»!

За ініціативи кафедри ветеринарії, гігієни та розведення тварин імені В.П. Коваленка та підтримки керівництва університету було проведено конкурс «Мій чарівний ЗооСвіт» для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Детальніше...

Міжнародна співпраця викладачів кафедри ботаніки та захисту рослин

24 квітня 2024 р. у Кизилординській області республіки Казахстан традиційно стартувала посівна кампанія рису, урочисте відкриття якої відбулося на Дні поля за участі керівництва регіону, представників Парламенту РК, Міністерства водних ресурсів та іригації, наукових установ, компаній виробників засобів захисту рослин і сільськогосподарської техніки та провідних рисосійних господарств.

Детальніше...

Програма стипендій «Надія»

Посольство Франції в Україні у співпраці з французькою мережею інженерних шкіл CDEFI оголошує конкурс на отримання стипендій у рамках програми «НАДІЯ». Це програма, присвячена науковим дослідженням, спрямованим на зміцнення університетських та наукових зв’язків між нашими країнами.

Детальніше...

1-й семінар з формування національного консенсусу щодо відкритої науки

30 квітня 2024 р. (15.00 – 17.00, за Києвом) в рамках проєкту Програми Еразмус+ Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти» / Erasmus+ CBHE Strand 3 / відбудеться 1-й семінар з формування національного консенсусу щодо відкритої науки.

Детальніше...

Участь студентів у тренінгу від Академії Політичного Лідерства

Здобувачі ХДАЕУ та інших навчальних закладів м.Херсона пройшли триденне навчання в Академії Політичного Лідерства від Міжнародного республіканського інституту (IRI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яке нещодавно відбулося в м.Одеса.

 

Детальніше...

Засідання АКК

25 квітня відбулось планове засідання комісії з оцінки корупційних ризиків, де було розглянуто п’ять питань порядку денного.

 

 

Детальніше...

«Приєднуйся до потужної команди ХДАЕУ!» Профорієнтаційні зустрічі викладачів економічного факультету

У комунальному закладі «Ліцей нових технологій навчання Кропивницької міської ради» 24 квітня 2024 року доцент кафедри соціальних та поведінкових наук ХДАЕУ Олена Шаумян провела профорієнтаційну зустріч із старшокласниками, ознайомивши їх із спеціальностями ХДАЕУ.

Детальніше...

Четвертий день конкурсу англійської мови ENGLISHLANGUAGEQUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

Конкурс ENGLISHLANGUAGEQUEST, організований викладачами іноземних мов кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук ХДАЕУ «перейшов екватор». Сьогоднішні детективи смаків занурилися у пошуки кулінарних шедеврів англомовних країн. Їхнім завданням було розгадати таємниці фотографій, визначити традиційні страви та описати одну з них, розкриваючи її секрети.

Детальніше...

Вибір дисциплін вільного вибору – реалізація індивідуальної освітньої траєкторії

23 квітня 2024 року у on-line форматі на кафедрі підприємництва, обліку та фінансів пройшли кураторські години зі здобувачами всіх рівнів навчання щодо обрання Дисциплін вільного вибору на 2024-2025 н.р.

Детальніше...

 

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Наукові школи

У всіх університетах Світу основним місцем підготовки висококваліфікованих кадрів є наукові школи.  Науковою школою в сучасному розумінні є постійно діюча система  підготовки і підвищення кваліфікації наукових кадрів, яка базується на виконанні вченими школи актуальних науково-технічних задач і проектів. На чолі наукової школи знаходиться її керівник – визнаний вчений у своїй галузі науки і техніки, який відповідає за постійний  розвиток  науково-методологічної, матеріально-технічної бази, якість підготовлених проектів і наукових кадрів. Вчений, як керівник  наукової школи,  визнається офіційно після захисту дисертацій 3-х і більше його здобувачів. Найважливіші фактори формування наукової школи: знайти, сформувати свій, авторський напрям і методи творчої діяльності; діяти цілеспрямовано і послідовно; навчати учнів в процесі сумісної практичної, дослідницької роботи в науковому колективі.

В історію Херсонського сільськогосподарського інституту (нині ДВНЗ "ХДАУ" – Херсонського державного аграрного університету) назавжди золотими літерами вписані імена: професора курсу землеробства Ізмаїльського Олександра Олексійовича; професора і завідуючого кафедрою землеробства Лисогорова Сергія Дмитровича – засновника курсу «Зрошуване землеробство» і автора першого вітчизняного підручника з цієї дисципліни, професорів і завідуючих кафедрою сільськогосподарських меліорацій: Шапошникова Доната Григоровича – засновника кафедри сільськогосподарських меліорацій, гідромеліоративного факультету і рисосіяння на півдні України, Горюнова Миколи Сергійовича, Тупіцина Бориса Андрійовича, Беспалова Миколи Федоровича; професорів і завідуючих кафедрою ґрунтознавства і агрохімії Золотуна Василя Павловича і Ярмізіна Дмитра Васильовича; професора і завідуючу кафедрою агрохімії і фізіології рослин Христеву Лідію Олексіївну; професора і завідуючого кафедрою захисту рослин Чугуніна Якова Васильовича; професора і завідуючого кафедрою ботаніки Тихомирова Федора Костянтиновича; професора і завідуючого кафедрою годівлі тварин Чучка Григорія Петровича; професорів і завідуючих кафедрою розведення сільськогосподарських тварин Журавка Івана Степановича і Цимборовича Антона Францевича; професора й завідуючого кафедрою історії і філософії Давидова Михайла Йосиповича; професора і завідуючого кафедрою анатомії і фізіології тварин Амаліцького Василя Григоровича; професора і завідуючого кафедрою ветеринарної медицини Хренова Миколу Михайловича; професорів і завідуючих кафедрою спеціальної зоотехнії Єськова Павла Андрійовича і Яременка Віктора Івановича, професора і завідуючого кафедрою рослинництва Жарінова Валерія Івановича, професора і завідуючого кафедрою економіки природокористування і охорони навколишнього середовища Ігнатенка Миколу Григоровича та багатьох інших видатних і відомих вітчизняних вчених.

Серед професорів, наукові досягнення яких сьогодні є візитною карткою Херсонського державного аграрного університету, є вчені світового і європейського рівня. Діяльність кожного досить різноманітна. Про них можна говорити як про науковців, педагогів, громадських діячів, фахівців аграрної науки і практики. Це перш за все керівники нових наукових шкіл, вчені, під науковим керівництвом яких багаточисельні аспіранти і докторанти підготували і захистили свої дисертації: Ушкаренко Віктор Олександрович – академік УААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений працівник вищої школи України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (5 докторських і 48 кандидатських дисертацій, 7 підручника, 6 навчальних посібників, 7 практикумів), Коваленко Віталій Петрович – член-кореспондент УААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України (3 докторських і 48 кандидатських дисертацій, 3 підручники), Шерман Ісаак Михайлович – доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України (8 кандидатських дисертацій, 4 підручники).

Усі вони відомі вчені з широким науковим світоглядом, автори фундаментальних і прикладних досліджень. Професори ДВНЗ "ХДАУ" – провідні фахівці, які зробили значний внесок у розвиток сільськогосподарської науки і практики, є засновниками, продовжувачами і керівниками відомих вітчизняних наукових шкіл: "Зрошуваного землеробства" (науковий керівник – академік УААН В.О. Ушкаренко); "Селекції і генетики в тваринництві" (член-кореспондент УААН  В.П. Коваленко); "Штучного відтворення промислових видів риб (професор І.М. Шерман); «Біоекології і технології південного рослинництва (професор Салатенко В.Н.); «Екологічних основ систем зрошуваного землеробства (професор А.О.Лимар); «Біологічного землеробства» (професор П.Н.Лазер); «Стабілізації еколого-генетичних основ виробництва зернових культур» (член-кореспондент УААН Ю.О.Лавриненко);   «Селекції насінництва зернових культур» (професори А.П. Орлюк і В.В. Базалій); «Біологічного і альтернативного ландшафтного землеробства (професор І.І. Андрусенко); "Еколого-меліоративної" (професор В.В. Морозов); "Удосконалення типів годівлі сільськогосподарських тварин (професор Б.О. Вовченко);  «Виробництва продуктів тваринництва» (професор В.О. Іванов); «Генетики популяції, розведення та селекції овець» (професор Т.І.Нежлукченко); «Селекційно-технологічних методів виробництва продукції тваринництва високої якості» (професор В.Г.Пелих); "Меліоративного ґрунтознавства і агрохімії" (професори І.Д. Філіп'єв, В.В. Гамаюнова); "Економіки АПК"    (професор Л.О. Мармуль); "Системний аналіз і його оптимізація (професор В.В. Марасанов); "Оптимізація управлінських рішень" (професор Є.К. Міхєєв).

Сьогодні в Херсонському державному аграрному університеті працюють 30 професорів. Це - Золотий фонд університету.

За значний внесок у розвиток агропромислового комплексу та підготовки фахівців сільськогосподарської галузі професори ДВНЗ "ХДАУ" неодноразово визначалися високими міжнародними та державними нагородами. Це люди з різними долями, різним світоглядом, але є якості, які їх об'єднують – вони переймаються долею і майбутнім нашого університету, послідовно і цілеспрямовано ведуть науково-організаційну і науково-дослідну роботу, спрямовуючи свій досвід і енергію на вирішення найважливіших завдань, які стоять перед сучасною аграрною науковою і практикою, на підготовку молодих висококваліфікованих фахівців – докторів і кандидатів наук.